0 komentarzy

 1. Majkela
  20 grudnia 2019

  W poradniku „Zdrowue bez leków” poleca się naczynia miedziane do przechowywania w nich wody
  Jak to się ma do szkodliwisci nadmiaru wody ?
  Pozdrawiam
  Majkela

 2. Bożena Postek
  5 stycznia 2020

  Świetny materiał dużo wyjaśniający. Nareszcie dowiedziałam się jak radzić sobie z niskim ciśnieniem. A nie jest to łatwe, gdyż mam Jaskrę – czyli występujące wysokie ciśnienie w oku.

 3. Barbara Wormsen
  12 stycznia 2020

  Odnosnie webinarow. Wydaje mi sie, ze przerwy beda niezbedne. Møwisz szybko, bez przerw i znasz doglebnie temat w przeciwienstwie do nas uczestnikow. Trudno nadazyc!

 4. Barbara Wormsen
  12 stycznia 2020

  Bardzo przydatne. Teraz tylko zapolowac na wlasciwe olejki.

 5. Barbara Wormsen
  15 stycznia 2020

  Hei Sebastian.
  Przepis na wyprodukowanie wapnia brzmi przekonujaco. Jednakze dziwie sie dlaczego blonke spod skorupki nalezy wyrzucic. Czy nie jest to kolagen?

 6. Danuta Mozgawa
  8 lutego 2020

  Sebastian zawsze zwracałeś uwagę, żeby używać kawy ekologicznej z uwagi na duże ilości chemii, którą producenci stosują do walki z chorobami krzewów kawowych. Zawsze miałam problem ze znalezieniem kawy {Kenia AA} którą lubię, w wersji bio. Kupuję kawę w sklepie .Pożegnanie z Afryką”, najczęściej Kenię, a z etiopskich kaw najbardziej smakuje mi Yirgacheffe. Niestety obie „zatrute”. Napisz gdzie kupujesz kawę bio w klasie o której mówisz? W kafejeto nie znałam w ofercie kaw bio, w manufakturzekawy też nie widzę. Też się poddałeś i poświęcasz bio dla smaku, czy też znalazłeś źródło kawy bio???? W ofercie sklepie Polaku lecz się sam jest kawa organic z Peru – Cusco i z Etiopii- Sidamo (ostatnio pisze niestety – niedostępna), dobre, ale nie jest to ta moja ulubiona. Napisz jak sobie radzisz z tym problemem 🙂

 7. Barbara Mroczkowska
  19 lutego 2020

  Jak dodawanie tłuszczu, np. oleju kokosowego wpływa na właściwości kawy ?

 8. azajac2@poczta.fm Zając
  25 lutego 2020

  Sebastian!
  Zacząłeś mówić o witaminie D 10 tys. jednostek Alinessu produkowanej dla Muscle Zone. Czy jest ona zagrożona wycofaniem?
  Pozdrowienia, dziękujemy.

 9. Marianna Wierzchowska
  27 lutego 2020

  Koenzym Q10 do wysycenia – to znaczy ile i jak sprawdzić, czy osiągnęliśmy stan wysycenia?

 10. Sebastianie, czy mógłbyś podać orientacyjnie jakiej dawki witaminy B6 nie należy przekraczać? Czy zależy to tylko od ewentualnie odczuwanych negatywnych objawów czy są jakieś zalecenia? Chodzi o uzupełnienie poziomu magnezu. W różnych formach magnezu znajduje się też wit. B6, dodatkowo mam ją w B-complexie (B-50) i w multiwitaminie.
  Dziękuję za odpowiedź 😉 i pozdrawiam – Alicja

  • Sebastian Sarnowicz
   28 lutego 2020

   Zależy od objawów.

   “W profilaktycznej suplementacji raczej nie przekracza się dawek 50 mg na dobę. Ja zalecam przyjmować między 10 a 50 mg dziennie.

   Nie każdy musi przyjmować 50 mg witaminy B6. Jeśli cierpisz na wrodzoną skłonność do niedoboru B6, to wysokie dawki będziesz dobrze tolerował. Natomiast jeśli masz mały niedobór lub wrodzoną wrażliwość, to jednorazowe przyjęcie 50 mg witaminy B6 może pogorszyć twoje samopoczucie. Dużo też zależy od samego preparatu i użytych form witaminy B6.

   Witaminę B6 podobnie jak inne witaminy z grupy B możemy przyjmować albo z posiłkiem, albo pomiędzy posiłkami. Dawkę dobową dzielimy na trzy mniejsze porcje.

   Albert Szent-Györgyi na podstawie swoich badań zalecał przyjmowanie min. 25 mg witaminy B6. Zauważył on, że ta dawka, pomagała wielu osobom utrzymać prawidłową przemianę materii.

   Linus Pauling sugerował przyjmować od 50 do 100 mg. Dr Melvyn Werbach od 10 do 200 mg, a dr Strunz: 10 – 40 mg. Dr Andrew Saul codziennie przyjmuje min. 25 mg witaminy B6.

   W medycynie mitochondrialnej, wprowadzenie witaminy B6 zaczyna się dopiero ok. 4 tygodnia terapii mitochondrialnej.”

   To cytat z książki którą ukończyłem…ale jeszcze nie wydałem 🙂

 11. azajac2@poczta.fm Zając
  4 marca 2020

  Dziękuję za odpowiedz! To dobra wiadomość.
  Sebastian!
  Zadawałam pytanie przez maila ale nie dostałam odpowiedzi: Paypal przysłał mi powiadomienie, że anulowano pobieranie comiesięcznej opłaty (97 zł) za pakiet all-in-one. Czy rezygnujesz z tej promocji czy to jakiś błąd.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

 12. Sebastian Sarnowicz
  4 marca 2020

  Niestety, z powodu problemów technicznych musiałem anulować wszystkie subskrypcje. Pracujemy nad stworzeniem takiego dostępu na tej platformie.

 13. Ewa Walkowiak
  17 marca 2020

  Jeśli chodzi o moje doświadczenia z wypadaniem włosów. Aż tak dużej tragedii nie było ale z uwagi na zaburzoną pracę tarczycy wypadały mi tak sporawo, np. przy myciu zawsze było to powyżej 100, stosowałam różną suplementację, olejowałam i dbałam jak mogłam. Dopiero gdy usłyszałam od Sebastiana, że brak siarki może też być jedną z przyczyn wypadania, zaczęłam ją suplementować i teraz mogę powiedzieć, że wypada mi o ok. 70 -80% mniej włosów.

 14. Tamara Cholast
  23 kwietnia 2020

  bz zawartosci:( ?

 15. Tamara Cholast
  23 kwietnia 2020

  2020 na czasie, o zarazie.

 16. katarzyna.kesicka
  19 maja 2020

  O jakiej znanej “pani z telewizji” prowadzącej ćwiczenia aerobowe w sposób zagrażający zdrowiu mowa? Ewa Chodakowska? Anna Lewandowska?
  Warto byłoby wiedzieć, by unikać jej treningów…

 17. katarzyna.kesicka
  26 maja 2020

  Ja słyszałam od lekarza o teorii 1,5-godzinnych cykli snu wg której, żeby czuć się wyspanym należy nie obudzić się w trakcie trwania takiego pojedynczego cyklu, a wiec spać albo 6h (4 x 1,5h) albo 7,5h albo 9h.
  Powyżej zaś 9h organizm odczytuje, że zapewne jesteśmy chorzy (jako, że podczas choroby organizm naturalnie wprowadza nas w stan regeneracji poprzez wzmożoną potrzebę snu) i automatycznie się dostosowuje, tj. rozleniwia, zwalnia obroty, co by tłumaczyło nasze przymroczenie, skołowanie itp. jeśli spaliśmy zdecydowanie za długo…

 18. katarzyna.kesicka
  4 czerwca 2020

  To nieprawda, że Kościół Katolicki krytykuje każdy rodzaj medytacji. Np. Lectio Divina, typowo katolicka praktyka, to rozważanie i medytacja Słowa Bożego.

 19. katarzyna.kesicka
  5 czerwca 2020

  Jak dla mnie, Bardzo Wartościowe i Wszechstronne info. Dziękuję!

 20. katarzyna.kesicka
  14 czerwca 2020

  Dziękuję za poruszenie tematyki krzemu, gdyż jest to pierwiastek, moim zdaniem laika, wielce zaniedbany i wielce niedoceniany, a podobno nadmierna suplementacja np. magnezu, potasu i witamin z grupy B jeszcze bardziej pozbawia nasz organizm krzemu (!), którego i tak większość z nas ma podobno niedobór; ja suplementuję na wzmocnienie odporności i poprawę kondycji skóry. Zastanawiam się czy SILOR+B KRZEM Z BOREM W PŁYNIE INVEX REMEDIES, który to produkt stosuję jest dobrym wyborem?

 21. katarzyna.kesicka
  17 czerwca 2020

  Podziękowanie za cenne linki do produktów, programów itp. – jest to dodatkowy wartościowy benefit szkolenia i gotowy, a jednocześnie sprawdzony, konkret do zastosowania.

 22. katarzyna.kesicka
  18 czerwca 2020

  Chapeau bas za ogrom i wszechstronność wiedzy, którą tak niezwykle hojnie, a zarazem odpowiedzialnie, dzieli się Pan z Polakami; za Pana poczucie misyjności.

Zostaw odpowiedź